PROGRAM ANAHTARLARININ VERİLMESİ

TES Programları; Sunucu ve Kullanıcılar bazında lisanslanmaktadır. Lisanslama kurulum yapılan bilgisayarın CPU numarasına yoksa ethernet kartına, o da yoksa hard diskinin kimlik numarasına bakılarak bir tanıtım değeri oluşturulması ve söz konusu program sürümü için karşılık gelen bir anahtar ile yapılmaktadır.

Her programın her sürümünün anahtar değeri farklıdır. Programın ana sürümü değiştiğinde (Ör: sürüm 4’den 5’e geçiş gibi) anahtarı da değişmektedir.  Ancak program sürümünün ör: 4.1’den 4.2’ye geçmesi halinde anahtar gerekmemektedir.

Tanıtım değeri ve/veya varsa sunucu bilgisayarı değişmedikçe ve/veya hard diski formatlanmadıkça kullanıcı bilgisayarının tanıtım değeri değişmeyeceğinden anahtarlarıda değişmeyecektir, bu nedenle kullanılan bilgisayarların tanıtım ve anahtar değeri MUTLAKA saklanmalıdır.

Her geçen gün TAM Programlarının kullanıcı sayısının artması ve/veya  gelişen teknolojiler , nedeni ile müşterilerimizin bilgisayarlarını yenilemeleri sonucunda  anahtar gereksinimi de lisanslama talepleri yoğunlaşmaktadır.  Siz sayın müşterilerimizden gelen tekrar tekrar aynı anahtarların istenme talebinin artması sonucu bu konu için ayrı bir eleman tahsisi yapılmıştır.

Bu nedenle önceden bedelsiz olarak verilmekte olan bu hizmet 01 Kasım 2011 tarihinden itibaren aşağıdaki koşullarda verilecektir.

Şirketimizle herhangi bir destek anlaşması bulunan veya 3 ay içerisinde fatura düzenlediğimiz müşterilerimiz için anahtar verme hizmet bedeli talep edilmeyecektir. Diğer durumlarda, her anahtar talebinde aşağıdaki KDV hariç ücretler fatura edilecektir.

 

Bilgisayar sayısı

KDV hariç TL bedel

Tek kişisel bilgisayar

50

0-10 adet

100

11-100 adet

200

100 +

500

Müşterilerimizin bilgilerine sunarız.

 

 

Copyright © Tam Bilgisayar Hizmetleri A.Ş. 2018