TAM MUHASEBE SİSTEMİ

 

 

TAM MUHASEBE SİSTEMİ

TAM muhasebe sistemi tek düzen hesap planına uyumlu olmasının yanı sıra kuruluşun kendi prensiplerine göre muhasebe kayıtlarını izleyebilmesi içinde gerekli tüm esnekliklere sahiptir.

Masraf merkezi ve/veya hesap planı kırılması dışında serbestçe grup kodlaması yapabilir, tahsil, tediye, mahsup dışında da fiş nitelikleri tanımlayabilirsiniz.

Tüm mali  tablolar ve/veya yasal raporlar yanında tamamen kullanıcı tanımlı bilanço ve/veya çeşitli tablolar oluşturulabilir.

TAM muhasebe sistemi ile  
Çalışma prensiplerinizi tam anlamı ile istediğiniz şekilde tanımlayabilirsiniz.

TL ve/veya dövizli çalışabilirsiniz

Tamamen kendi mantığınıza uygun olarak hesap grupları yaratabilir bu gruplama mantığına göre raporlar alabilirsiniz. Bu gruplama mantığı tek düzen hesap planı içerisinde yaratılacak grup mantıklarından bağımsızdır.  Birbiri ile ilgisiz görünen hesapları aynı grupta toplayabilirsiniz. Örneğin bazı gelir, gider ve ticari kredi hesaplarını bir arada toplayarak bir projeye ilişkin rapor çekebilirsiniz.

Tamamen hesap planından bağımsız işlem kategorileri / masraf merkezleri oluşturabilir, her ana kategorinin altında yeni detaylar yaratabilir ve kategori / masraf merkezi ilişkisi kurabilirsiniz. Bu sayede bir muavin hesabın içerisinde istediğiniz kadar detay niteliğe ilişkin kayıt yapabilirsiniz. Ör: Satış departmanı içerisinde istediğiniz kadar plaka, satış elemanı vb tanımlamalar yapıp daha sonra sadece satış departmanını bir muavin hesap ile ilişkilendirebilirsiniz. Program fiş girişi sırasında sizlere istediğiniz detayı seçme olanağını verecektir.

İstediğiniz kadar KDV hesap ve oranı tanımlayarak fiş girişleri sırasında otomatik kullanımı sağlayabilirsiniz.

 


TAM muhasebe sistemi ile  
Hesap planınızı tam anlamı ile istediğiniz şekilde tanımlayabilirsiniz.
 

Hesap planı tanımları sırasında tanımlamakta olduğunuz kodu istediğiniz özelliklerle ilişkilendirmeniz sağlanabilir. Bazı hesapların borç alacak bakiyesi vermesi sırasında uyarı verilmesi, bilanço özelliği vb .

 


TAM muhasebe sistemi ile  
Fiş girişlerinizi tam anlamı ile istediğiniz şekilde yapabilirsiniz.


Fişlerinizi tahsil, tediye, mahsup özellikleri dışında farklı nitelikler altında tasnifleyebilirisiniz. Örneğin: Genel yönetim giderleri fişleri gibi bir ayrım yapabilirsiniz.

Fişlerinize istediğiniz kadar satır girebilirsiniz. Yeni satır girişleri sırasında saha kopyalaması yanında bir satırın olduğu gibi kopyasını tek tuşla yapabilirsiniz. Hatta model fiş uygulaması ile bir fişin istediğiniz kadar kopyasını çıkarıp tarihini değiştirerek kullanabilirsiniz.

Fişlerinizi borç alacak bakiyeleri tutmadan (uyarı alarak) kaydedebilir. Daha sonra sadece borç / alacak mutabakatı olmayan fişlere ulaşabilirsiniz. İsterseniz borç /alacak bakiyesi tutmayan fişlerin kaydedilmesini kesin olarak engelleyebilirsiniz.

Fişlerinizi otomatik hesaplamalı TL / Döviz olarak kaydedebilirsiniz.

Aynı muavin hesabın içerisinde çok farklı masraf noktaları için seçim yapabilirsiniz.

Fiş üzerinde otomatik olarak istediğiniz kadar KDV oranı üzerinden hesaplatma yaptırabilir ve kayıt tuşuna basarak tüm KDV kaydını otomatik oluşturabilirsiniz.

Her satır girişinizle birlikte fişin borç alacak toplamlarını ekranda izleyebilirsiniz.
Girmiş olduğunuz fişleri gerekli tüm kontrollar yapılarak değiştirebilir / silebilirsiniz. Fiş listelerini tam anlamı ile istediğiniz kriterlere göre çekebilirsiniz.

TAM muhasebe sistemi ile  
Mizan , muavin gibi raporlarınızı tam anlamı ile istediğiniz kapsam ve içeriğe göre çekebilir ve hatta kolon genişliği ayarlayabilirsiniz.

 


TAM muhasebe sistemi ile  
Yevmiye / kebir defterlerinizi tam anlamı ile istediğiniz kriterlere göre çekebilir, sayfa sayısı hesabı yaptırabilir, tekrar döküm alabilirsiniz.


TAM muhasebe sistemi ile  
Tablo / bilançolarınızı tam anlamı ile istediğiniz şekilde tanımlayabilir ve istediğiniz şekilde döküm alabilirsiniz. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © Tam Bilgisayar Hizmetleri A.Ş. 2018